Dovolenka na Liptove je vždy dobrý nápad

LIPTOV je nádherný a jedinečný

Na Liptove je všetko! Tu si nájdete to svoje v každom ročnom období. Liptov ponúka jedinečnú atmosféru a nekonečné možnosti kultúrneho, športového, relaxačného vyžitia. A od našich apartmánov je všetko doslova na dosah. Sme na príjazdovej ceste do Aquaparku Tatralandia, k nedotknutým dolinám a turistickým chodníkom, do lyžiarskych stredísk- Jasná Nízke Tatry, Pavčina Lehota, Žiar, Závažná Poruba.

S radosťou vám naplánujeme každú voľnú chvíľu Vášho pobytu u nás. Prosím nahliadnite, tu je len zlomok z možností využitia času na Liptove:

Aquapark Tatralandia

image575

Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Objavte toto miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou je Aquapark Tatralandia, s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise, letný Funpark Tatralandia. Na to aby ste si užili Tatralandiu, jeden deň nestačí. Je totiž ideálnym miestom na letnú aj zimnú dovolenku pre všetky vekové kategórie. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám vo Funparku, celodennému programu s najväčším animačným tímom na Slovenku, či letným eventom. V celoročnom Tropical Paradise s priehľadnou strechou teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C. 

Lyžiarske strediská

image576

Hlavným lákadlom milovníkov Liptova počas zimnej sezóny je fantastická lyžovačka. Na Liptove je niekoľko perfektne upravených lyžiarskych stredísk, ktoré sa nachádzajú od nás len pár minút autom. Jasná Nízke Tatry je najväčšie a najlepšie lyžiarske stredisko na Slovensku na svetovej úrovni. Ponúka 46 km upravených zjazdoviek rôznej obtiažnosti, vhodné pre začiatočníkov, ale aj pre skúsených lyžiarov. Jasná Nízke Tatry sa nachádzajú len 14 km od našich apartmánov. Ďalšie výborné lyžiarske strediská v okolí: 

Opalisko Závažná Poruba- 7 km,  

Žiarce Pavčina Lehota- 8 km,  

Dolinky Žiarska dolina- 14 km,

Košútovo Iľanovo- 4 km.

Jaskyňa

image577

Demänovské jaskyne tvoria najdlhší jaskynný systém na Slovensku.

Demänovská jaskyňa slobody vyniká množstvom a pestrosťou kvapľových útvarov. K vstupu do jaskyne je potrebné od parkoviska prekonať 400 m dlhý náučný chodník s prevýšením 67 m. Výstup k jaskyni trvá asi 15 min. Prehliadková trasa má dĺžku 1800 m.

Demänovská ľadová jaskyňa ponúka skutočné ľadové kráľovstvo. Priamo k vstupu do jaskyne sa dostanete po 600 m dlhom náučnom chodníku s prevýšením 90 m. Výstup trvá približne 25 minút.

Stanišovská jaskyňa sa nachádza v Jánskej doline, asi 8 km od apartmánov.

V jaskyni nájdete staré šamanské miesto “obo” a množstvo mystických postáv. Prístup k jaskyni vedie strmým lesom a serpentínovým chodníkom. Prehliadková trasa trvá asi 50 min a má dĺžku 400 m.

Turistika

image578

Liptov je nádherný región na severe Slovenska, slovenská turistická destinácia číslo jeden v zime aj v lete. Na malom území tu nájdeme rozmanitosť prírody, vysoké štíty aj zelené lúky. 

Čo nesmiete počas návštevy Liptova obísť? Turistické chodníky-  Skanzen Pribylina, Dedinka Vlkolínec, UNESCO kultúrna pamiatka, Nízke Tatry, výlet lanovkou na Chopok, Demänovská dolina s jaskyňami, Prosiecka dolina s nedotknutou prírodou. , Západné Tatry,  Výsoké Tatry.

Cyklistika

image579

Pre vyznávačov cyklistiky sú na Liptove optimálne podmienky. Liptov je nádherný. Spoznajte ho zo sedadla bicykla, zastavte počas jazdy a vychutnajte si krásy okolia. Nachádzame sa na príjazdovej ceste do okolitých dolín, ktoré sú preslávené nedotknutou prírodou a možnosťami cykloturistiky. Vyrazte na výlet, či už do Jánskej doliny, Iľanovskej doliny, Demänovskej doliny, Kvačianskej doliny, Prosieckej doliny. Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej Mary alebo si vychutnajte športovú jazdu po 4,5 km dlhej cyklodráhe, ktorá vedie v tesnej blízkosti Apartmánov MINATA pozdĺž rieky Váh.

Rafting

image580

Adrenalínový zážitok vám určite zaručí rafting v areáli vodných športov v Liptovskom Mikuláši 3km od apartmánov.

Adrenalín centrum Liptovský Mikuláš vám ponúka raftovanie na 350 m dlhej dráhe. Cena za osobu je 25 Eur. Rezervovať rafting je možné aj prostredníctvom nás.

V areáli sa nachádza aj minigolf, paitball, detské ihrisko s nafukovacím hradom, trampolínou a hojdačkami, bufet.

Heliport Liptov

image581

Pozrite sa na svet z vtáčej perspektívy a vychutnajte si krásy Liptova z paluby trojmiestneho vrtuľníka, ktorý svoje výhliadkové jazdy organizuje len pár minút od apartmánov.

Objavte skutočné perly Liptova. Vrtuľník Robinson R44 Raven lieta rýchlosťou 180 km/h, takže v priebehu krátkej doby môžete vidieť množstvo skrytých zákutí Liptova. Na vyhliadkový let je potrebné sa objednať telefonicky alebo prostredníctvom nás.

Cena za jeden let pre tri osoby závisí od dĺžky letu. Cena za 10 minútový let je 100 Eur/3 osoby.

Liptovská Mara

image582

Množstvo letných atrakcií ponúka vodná nádrž Liptovská Mara, ktorá sa nachádza od Apartmánov MINATA len pár minút. V kempe môžete využiť niekoľko športových aktivít, ako jazdu motorovým člnom, či vodným skútrom, parasailing, vodné bicykle, ale aj plavbu loďou. Nachádza sa tu upravená pláž s bufetmi a reštauráciami. Tu nájdete pravý oddych v spojení s klasickými športovými atrakciami na veľkej vodnej ploche.